Resmî kaynaklar
Tahıl ve Bitkisel Yağ Fiyat Göstergeleri
Resmî kaynaklardan referans fiyatlar: Dünya Bankası ile Rusya ve Ukrayna bakanlıkları
Bu fiyatlar bağlayıcı alım veya satım teklifi değil, referans göstergelerdir. Gerçek fiyatlar özellik, kalite, miktar, teslim şekli, liman ve sevkiyat tarihine göre değişebilir. Herhangi bir ticari karar almadan önce tedarikçiden doğrudan teklif alın.
| Ürün | Menşe / kapsam | Fiyat | Para birimi | Birim | Teslim şekli | Fiyat türü | Fiyat dönemi | Güncelleme tarihi | Kaynak |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Arpa | Ukrayna | 183.00 0.183 USD/kg | USD | metrik ton | FOB | Resmî asgari ihracat fiyatı | 2026-09 | 2026-09-10 Son çekim: 2026-10-12 | |
| Ayçiçeği tohumu | Ukrayna | 261.00 0.261 USD/kg | USD | metrik ton | FOB | Resmî asgari ihracat fiyatı | 2026-09 | 2026-09-10 Son çekim: 2026-10-12 | |
| Ayçiçek yağı (GTİP 1512) | Ukrayna | 1,233.00 1.233 USD/kg | USD | metrik ton | FOB | Resmî asgari ihracat fiyatı | 2026-09 | 2026-09-10 Son çekim: 2026-10-12 | |
| Bal | Ukrayna | 2,808.00 2.808 USD/kg | USD | metrik ton | FOB | Resmî asgari ihracat fiyatı | 2026-09 | 2026-09-10 Son çekim: 2026-10-12 | |
| Buğday | Ukrayna | 164.00 0.164 USD/kg | USD | metrik ton | FOB | Resmî asgari ihracat fiyatı | 2026-09 | 2026-09-10 Son çekim: 2026-10-12 | |
| Çavdar | Ukrayna | 158.00 0.158 USD/kg | USD | metrik ton | FOB | Resmî asgari ihracat fiyatı | 2026-09 | 2026-09-10 Son çekim: 2026-10-12 | |
| İç ceviz | Ukrayna | 5,883.00 5.883 USD/kg | USD | metrik ton | FOB | Resmî asgari ihracat fiyatı | 2026-09 | 2026-09-10 Son çekim: 2026-10-12 | |
| Kabuklu ceviz | Ukrayna | 2,466.00 2.466 USD/kg | USD | metrik ton | FOB | Resmî asgari ihracat fiyatı | 2026-09 | 2026-09-10 Son çekim: 2026-10-12 | |
| Kolza tohumu | Ukrayna | 432.00 0.432 USD/kg | USD | metrik ton | FOB | Resmî asgari ihracat fiyatı | 2026-09 | 2026-09-10 Son çekim: 2026-10-12 | |
| Kolza ve hardal yağı | Ukrayna | 1,085.00 1.085 USD/kg | USD | metrik ton | FOB | Resmî asgari ihracat fiyatı | 2026-09 | 2026-09-10 Son çekim: 2026-10-12 | |
| Mısır | Ukrayna | 187.00 0.187 USD/kg | USD | metrik ton | FOB | Resmî asgari ihracat fiyatı | 2026-09 | 2026-09-10 Son çekim: 2026-10-12 | |
| Soya fasulyesi | Ukrayna | 314.00 0.314 USD/kg | USD | metrik ton | FOB | Resmî asgari ihracat fiyatı | 2026-09 | 2026-09-10 Son çekim: 2026-10-12 | |
| Soya yağı | Ukrayna | 1,084.00 1.084 USD/kg | USD | metrik ton | FOB | Resmî asgari ihracat fiyatı | 2026-09 | 2026-09-10 Son çekim: 2026-10-12 | |
| Yağ küspesi (soya hariç) | Ukrayna | 195.00 0.195 USD/kg | USD | metrik ton | FOB | Resmî asgari ihracat fiyatı | 2026-09 | 2026-09-10 Son çekim: 2026-10-12 | |
| Yulaf | Ukrayna | 270.00 0.27 USD/kg | USD | metrik ton | FOB | Resmî asgari ihracat fiyatı | 2026-09 | 2026-09-10 Son çekim: 2026-10-12 |
Arpa
Ukrayna · FOB
183.000.183 USD/kgUSD / metrik tonResmî asgari ihracat fiyatı- Fiyat dönemi
- 2026-09
- Güncelleme tarihi
- 2026-09-10Son çekim: 2026-10-12
Ayçiçeği tohumu
Ukrayna · FOB
261.000.261 USD/kgUSD / metrik tonResmî asgari ihracat fiyatı- Fiyat dönemi
- 2026-09
- Güncelleme tarihi
- 2026-09-10Son çekim: 2026-10-12
Ayçiçek yağı (GTİP 1512)
Ukrayna · FOB
1,233.001.233 USD/kgUSD / metrik tonResmî asgari ihracat fiyatı- Fiyat dönemi
- 2026-09
- Güncelleme tarihi
- 2026-09-10Son çekim: 2026-10-12
Bal
Ukrayna · FOB
2,808.002.808 USD/kgUSD / metrik tonResmî asgari ihracat fiyatı- Fiyat dönemi
- 2026-09
- Güncelleme tarihi
- 2026-09-10Son çekim: 2026-10-12
Buğday
Ukrayna · FOB
164.000.164 USD/kgUSD / metrik tonResmî asgari ihracat fiyatı- Fiyat dönemi
- 2026-09
- Güncelleme tarihi
- 2026-09-10Son çekim: 2026-10-12
Çavdar
Ukrayna · FOB
158.000.158 USD/kgUSD / metrik tonResmî asgari ihracat fiyatı- Fiyat dönemi
- 2026-09
- Güncelleme tarihi
- 2026-09-10Son çekim: 2026-10-12
İç ceviz
Ukrayna · FOB
5,883.005.883 USD/kgUSD / metrik tonResmî asgari ihracat fiyatı- Fiyat dönemi
- 2026-09
- Güncelleme tarihi
- 2026-09-10Son çekim: 2026-10-12
Kabuklu ceviz
Ukrayna · FOB
2,466.002.466 USD/kgUSD / metrik tonResmî asgari ihracat fiyatı- Fiyat dönemi
- 2026-09
- Güncelleme tarihi
- 2026-09-10Son çekim: 2026-10-12
Kolza tohumu
Ukrayna · FOB
432.000.432 USD/kgUSD / metrik tonResmî asgari ihracat fiyatı- Fiyat dönemi
- 2026-09
- Güncelleme tarihi
- 2026-09-10Son çekim: 2026-10-12
Kolza ve hardal yağı
Ukrayna · FOB
1,085.001.085 USD/kgUSD / metrik tonResmî asgari ihracat fiyatı- Fiyat dönemi
- 2026-09
- Güncelleme tarihi
- 2026-09-10Son çekim: 2026-10-12
Mısır
Ukrayna · FOB
187.000.187 USD/kgUSD / metrik tonResmî asgari ihracat fiyatı- Fiyat dönemi
- 2026-09
- Güncelleme tarihi
- 2026-09-10Son çekim: 2026-10-12
Soya fasulyesi
Ukrayna · FOB
314.000.314 USD/kgUSD / metrik tonResmî asgari ihracat fiyatı- Fiyat dönemi
- 2026-09
- Güncelleme tarihi
- 2026-09-10Son çekim: 2026-10-12
Soya yağı
Ukrayna · FOB
1,084.001.084 USD/kgUSD / metrik tonResmî asgari ihracat fiyatı- Fiyat dönemi
- 2026-09
- Güncelleme tarihi
- 2026-09-10Son çekim: 2026-10-12
Yağ küspesi (soya hariç)
Ukrayna · FOB
195.000.195 USD/kgUSD / metrik tonResmî asgari ihracat fiyatı- Fiyat dönemi
- 2026-09
- Güncelleme tarihi
- 2026-09-10Son çekim: 2026-10-12
Yulaf
Ukrayna · FOB
270.000.27 USD/kgUSD / metrik tonResmî asgari ihracat fiyatı- Fiyat dönemi
- 2026-09
- Güncelleme tarihi
- 2026-09-10Son çekim: 2026-10-12
Kaynak: Ukrayna Ekonomi ve Çevre Bakanlığı – Resmî asgari ihracat fiyatları
